24 niedziela zwykła - 16.09.2018

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień środków oddziaływania społecznego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy poprzez działalność medialną mogą służyć prawdzie i ubogaceniu człowieka.
  2. W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godzinie 11.00 poświęcimy przyniesione przez dzieci plecaki i przybory szkolne.
  3. Jutro przypada 79 rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach polecamy Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
  4. We wtorek (18 września) będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski a także patrona młodzieży.
  5. Wszystkich ministrantów na zbiórkę zapraszamy w sobotę o godz. 9.00.
  6. Siostry Kapucynki NSJ z Wychowankami serdecznie dziękują za pomoc w organizacji i za udział w Dniu Otwartych Drzwi w Domu Dziecka im. Matki Weroniki, który odbył się w poprzednią sobotę 08. września. Siostry pamiętają w modlitwie, prosząc o Boże błogosławieństwo dla wszystkich przyjaciół i dobrodziejów.
  7. W naszej parafii Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 23 września. Spotkania będą odbywały się w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  8. Intencje na nowy rok 2019 będziemy przyjmować od 1 października w kancelarii od godz. 8:00.
  9. Od niedzieli 9 września została uruchomiona nowa strona internetowa naszej Parafii. Serdecznie zachęcamy do jej odwiedzania. Adres strony to: parafia-siennica.pl.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze polecamy artykuł pt. „Spotkania we dwoje” – jak można poprawić relacje w małżeństwie? O inicjatywie Spotkań Małżeńskich pisze Monika Odrobińska.

1. Dawid RASZKOWSKI – kawaler z parafii św. Tomasza w Nowym Mieście Lubawskim, Dominika BARTNICKA – panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  2. Łukasz ŻUKOWSKI – kawaler z parafii tutejszej, Maja – Dominika RUDZKA – panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  3. Piotr KACZMARSKI – kawaler z parafii tutejszej, Patrycja POLKOWSKA – panna z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim –  zapowiedź I