Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 1.11.2020

W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary.

  1. W tę dzisiejszą UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Msze Św. są odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 11:00 i o godz. 18:00. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 11:00 odbędą się modlitwy połączone z czytaniem wypominek jednorazowych. O godz. 17:30 różaniec za zmarłych.
  2. Wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY) będziemy przeżywali w poniedziałek, 2 listopada. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o 9:00 odbędą się modlitwy za zmarłych połączone z czytaniem wypominek jednorazowych.
  3. W tym roku na mocy decyzji papieża Franciszka przez cały listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Natomiast w dniu 2 listopada taki odpust można uzyskać także za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Pańskiej, wyznania wiary z zachowaniem innych zwykłych warunków dla odpustu.
  4. Przyjmujemy jeszcze na wypominki jednorazowe i roczne.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będziemy spowiadać rano o godz. 7:00 a popołudniu od godz. 17:00.
  6. pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zofię WÓJCIK, l. 73 z Siennicy i Piotra ŚWIĄTKA, l. 97 z Nowego Zglechowa. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…