Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 Niedziela Zwykła - 25.10.2020

Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

 1. Msza św. w intencji KÓŁ ŻYWEGO ROŻAŃCA odbędzie się dzisiejszą niedzielę o godz.12:30. Po Mszy św. spotkanie z zaproszonym gościem i wspólny różaniec. Prosimy  o przyniesienie Kapliczek z wizerunkiem Matki Bożej Szensztackiej. Serdecznie zapraszamy.
 2. Międzypokoleniowy Chór Kameralny KANON informuje, że z przyczyn niezależnych od chórzystów dzisiejszy koncert - Wspomnienie Jana Pawła II zaplanowany w naszym kościele na godzinę 16:30 zostaje odwołany.
 3. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
 4. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

Przypominamy, że odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, - z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, - tajemnice muszą być zapowiadane.

 1. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne.
 2. W przyszłą niedzielę 1 listopada przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00, 11:00 i o godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 11:00 odbędą się modlitwy połączone z czytaniem wypominek jednorazowych. O godz. 17:30 różaniec za zmarłych.
 3. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych zwracamy się z apelem do odwiedzających groby na parafialnym i komunalnym cmentarzu w Siennicy o ograniczenie ilości zniczy oraz plastikowych wiązanek i kwiatów. Nie zapominajmy, że najważniejsze nie jest przesadne ozdabianie grobów, ale pamięć i modlitwa za naszych bliskich. Dzięki zachowaniu umiaru zadbamy o nasze otoczenie oraz unikniemy ogromnych ilości odpadów: plastiku i szkła.
 4. Wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY) będziemy przeżywali w poniedziałek, 2 listopada. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o 9:00 procesja żałobna po cmentarzu przykościelnym połączona z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominek jednorazowych.
 5. Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, dla zachowania wspólnego bezpieczeństwa Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej rezygnuje z przeprowadzenia w dniu 1 listopada zbiórki publicznej na renowację zabytkowych nagrobków znajdujących się na Cmentarzu Parafialnym w Siennicy. Nie wycofujemy się jednak z realizacji naszych planów odrestaurowania zabytkowego nagrobka Józefa Kołakowskiego. Zachęcamy do udzielenia wsparcia finansowego na ten cel poprzez wpłaty dowolnej kwoty na konto bankowe. Nr konta: 94 1600 1462 1839 9439 6000 0001, z tytułem wpłaty „ Darowizna na renowację zabytkowych nagrobków”.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
 7. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
 8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp., l. z . Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…