Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 Niedziela Zwykła - 18.10.2020

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.

  1. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  2. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948.
  3. Msza św. w intencji KÓŁ ŻYWEGO ROŻAŃCA odbędzie się w niedzielę 25 października o godz.12:30. Po Mszy św. spotkanie z zaproszonym gościem i wspólny różaniec. Prosimy  o przyniesienie Kapliczek z wizerunkiem Matki Bożej Szensztackiej. Serdecznie zapraszamy.
  4. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec.

Gorąco zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

Przypominamy, że odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, - z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, - tajemnice muszą być zapowiadane.

  1. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
  2. Międzypokoleniowy Chór Kameralny KANON serdecznie zaprasza na Koncert - Wspomnienie Jana Pawła II w niedzielę, 25 października o godz. 16.30 w naszym kościele parafialnym.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  4. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Magdalenę TUWALSKĄ, l. 91 z Siennicy. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…