Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 Niedziela Zwykła - 11.10.2020

  1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

W związku z dzisiejszym daniem przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

  1. Kandydatów do sakramentu Bierzmowania, którzy przygotowują się już rok, zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. nastąpi podział na grupy.
  2. W środę (14 października) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół z terenie naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Bożej mądrości.
  3. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.
  4. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

Przypominamy, że odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki:

- pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły

- z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic

- tajemnice muszą być zapowiadane.

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tym dniu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
  2. Przyjmujemy już na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  4. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.