Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 Niedziela Zwykła - 04.10.2020

Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych już rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

Przypominamy, że odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki:

- pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły

- z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic

- tajemnice muszą być zapowiadane.

 1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na dom św. siostry Faustyny.
 2. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek. Ten Święty patronuje również naszym Siostrom Kapucynkom. Pamiętajmy o modlitwie w tych intencjach.
 3. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy Świętą Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
 5. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie.
 6. Przyjmujemy już na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 7. Kandydatów do sakramentu Bierzmowania, którzy przygotowują się już rok, zapraszamy w przyszłą niedzielę (11 października) na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. nastąpi podział na grupy.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
 9. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mieczysława RUMAKA, l. 90 z Siennicy. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…