Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 Niedziela Zwykła - 27.09.2020

Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Rozdanie różańców dla dzieci komunijnych odbędzie się w dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców. Różańce będą wręczały mamy.
 3. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
 5. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17:30.
 6. Intencje na nowy rok 2021 będziemy przyjmować od 1 października w kancelarii od godz. 8:00.
 7. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny.
 8. pierwszy piątek miesiąca (2 października) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i po popołudniu od godz. 17.00.
 9. pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcą służyć Bogu przy ołtarzu. A wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 11. Wójt Gminy Siennica informuje, że przez 3 miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju jest Powszechny Spis Rolny2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Aby wziąć udział w spisie rolnym należy samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić na infolinię Spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Gminy. Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.
 12. Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy serdecznie zaprasza na wydarzenie "Nasi Bohaterzy 1920 roku" w ramach obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej. W programie: prelekcja historyczna, wręczenie Nenufarów i koncert Miejskiej Orkiestry Kameralnej z Mińska Mazowieckiego. Zapraszamy 3 października o godz. 18.00 do Zespołu Szkół w Siennicy.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Piotr KRUSIEWICZ, kawaler i Małgorzata PIEŃKOWSKA, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź II
 2. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
 3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława CELEJA, l. 62 z Nowodworu. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…