25 Niedziela Zwykła - 20.09.2020

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

1. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
  2. W tym tygodniu w środę wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
  4. Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00.
  5. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcą służyć Bogu przy ołtarzu. A wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
  6. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
  7. Intencje na nowy rok 2021 będziemy przyjmować od 1 października w kancelarii od godz. 8:00.
  8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 9:00 i popołudniu od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Damian ZWIERZ, kawaler z parafii tutejszej i Sylwia SOSZKA, panna z parafii Żuków – zapowiedź II
  2. Arkadiusz WOŹNY, kawaler z parafii Stoczek Łukowski i Magdalena RUDZKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  3. Piotr KRUSIEWICZ, kawaler i Małgorzata PIEŃKOWSKA, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź I

1. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
  2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Barbarę ADAMIEC, l. 64 z Lublina i Stefana SPODAR, l. 93 z Wojciechówki. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…