24 Niedziela Zwykła - 13.09.2020

Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko – Praskiej.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy po Mszy św. o godz. 9:00.
  3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 11.00 poświęcimy przyniesione przez dzieci plecaki i przybory szkolne.
  4. Jutro będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
  6. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  7. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcą służyć Bogu przy ołtarzu. A wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
  8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 9:00 i popołudniu od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Przemysław – Paweł DŁUGASZEK, kawaler z parafii tutejszej i Ewa WĄSIK, panna z parafii św. Bartłomieja z Korytnicy – zapowiedź II
  2. Paweł SADOWSKI, kawaler z parafii w Wielgolesie i Karolina PSZONKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  3. Michał WIĘCH, kawaler z parafii w Sękocinie Starym i Marlena – Beata SZUBA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  4. Damian ZWIERZ, kawaler z parafii tutejszej i Sylwia SOSZKA, panna z parafii Żuków – zapowiedź I
  5. Arkadiusz WOŹNY, kawaler z parafii Stoczek Łukowski i Magdalena RUDZKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I

1. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.