23 Niedziela Zwykła - 06.09.2020

Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  2. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
  4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 9:00 i popołudniu od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
  5. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko – Praskiej.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy po Mszy św. o godz. 9:00.
  7. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 poświęcimy przyniesione przez dzieci plecaki i przybory szkolne.
  8. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 12 września (sobota). Wyjazd o godz. 4:00. Koszt 60 zł. Zapisy w salce przy zakrystii po Mszy św. o godz. 9:00.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Przemysław – Paweł DŁUGASZEK, kawaler z parafii tutejszej i Ewa WĄSIK, panna z parafii św. Bartłomieja z Korytnicy – zapowiedź I
  2. Paweł SADOWSKI, kawaler z parafii w Wielgolesie i Karolina PSZONKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  3. Chał WIĘCH, kawaler z parafii w Sękocinie Starym i Magdalena – Beata SZUBA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  4. Marcin MIGACZ, kawaler z parafii św. Anny w Jakubowie i Karolina KUROWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

1. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.