Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 Niedziela Zwykła - 30.08.2020

Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

 1. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00.
 2. W dzisiejszą niedzielę w godz. 9:00 do 13:00 obędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Ambulans będzie czekał obok przychodni. Prosimy mieć dokument tożsamości oraz spożyć lekki posiłek.
 3. We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 - 1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 4. Również we wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętej o 18:00 będziemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 5. pierwszy piątek miesiąca (4 września) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i po popołudniu od godz. 17.00.
 6. pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 8. Spotkanie na temat wypadków z udziałem osób nietrzeźwych odbędzie się w niedzielę, 30 września o godz. 12:00 w Sali OSP w Siennicy. W programie relacje sprawców śmiertelnych wypadków, ekspertem ruchu drogowego, symulatory bezpieczeństwa. Serdecznie zapraszamy.
 9. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 9:00 i popołudniu od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
 10. Wójt Gminy Siennica informuje, że przez 3 miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju jest Powszechny Spis Rolny2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Aby wziąć udział w spisie rolnym należy samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić na infolinię Spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Gminy. Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.
 11. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 12 września (sobota). Wyjazd o godz. 4:00. Koszt 60 zł. Zapisy w salce przy zakrystii po Mszy św. o godz. 9:00.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Kamil ŚWIĄTEK, kawaler z parafii w Latowiczu i Anna PODRUCKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 2. Mateusz ZAGÓRSKI, kawaler z parafii tutejszej i Weronika NOWAKOWSKA, panna z parafii Parysów – zapowiedź II
 3. Marcin MIGACZ, kawaler z parafii św. Anny w Jakubowie i Karolina KUROWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I

 

W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wiesława CZYŻKOWSKIEGO, l. 56 z Łękawicy. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…