Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 niedziela zwykła - 11.11.2018

Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

  1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.
  2. Dzisiaj katolicy w Polsce obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.
  3. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej zaprasza dzisiaj na godz. 16:00 na „II Siennicki Koncert Pieśni Patriotycznych” - „100 lat Niepodległej” . Koncert odbędzie się w sali gimnastycznej ZS w Siennicy. Szczegóły na czwartej stronie gazetki.
  4. Za tydzień 18 listopada taca przeznaczona będzie na renowację zabytkowych nagrobków z cmentarza parafialnego w Siennicy organizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej.
  5. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Siennickiej składają serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców, którzy uczestniczyli w zbiórce pieniędzy w dniu 1 listopada 2018 roku na cmentarzu parafialnym w Siennicy. Zebrana kwota umożliwi nam rozpoczęcie prac konserwatorskich na zabytkowych nagrobkach w roku 2019. O postępach prac będziemy informować na naszej stronie internetowej.
  6. W dniu jutrzejszym kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne. Można to uczynić w zakrystii czy kancelarii.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  9. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii śp. Wiesław KRÓL l. 64 z Krzywicy i Barbara KRÓLAK l. 64 z Bestwin. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  10. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.