21 Niedziela Zwykła - 23.08.2020

Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

1. Dzisiaj przeżywamy parafialne dożynki. Główna Msza św. odbędzie się o godz. 11:00.
  2. W dzisiejszą niedzielę w 81 rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  3. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  4. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00 i o godz. 18:00.
  5. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.
  6. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę, 30 sierpnia po Mszy św. o godz. 9:00.
  7. W niedzielę 30 sierpnia w godz. 9:00 do 13:00 obędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Ambulans będzie czekał obok przychodni. Prosimy mieć dokument tożsamości oraz spożyć lekki posiłek.
  8. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 12 września (sobota). Wyjazd o godz. 4:00. Koszt 60 zł. Zapisy w salce przy zakrystii po Mszy św. o godz. 9:00.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Damian JURKOWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Izabela CICHOCKA, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie – zapowiedź II
  2. Mateusz Jerzy KOWALCZYK, kawaler z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim i Joanna DUSZCZYK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  3. Piotr CZAJKA, kawaler z parafii tutejszej i Marta – Agnieszka TRZECIAK, panna z parafii Kołbiel – zapowiedź II
  4. Andrzej ZAWADZKI, kawaler z parafii tutejszej i Anna OSUCHA, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie – zapowiedź II