Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 Niedziela Zwykła - 16.08.2020

W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

  1. W roku obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej 1920 i bohaterskiej śmierci Antoniego Królikowskiego (absolwenta i profesora Seminarium Nauczycielskiego w Siennicy oraz żołnierza-ochotnika 205 pułku im. J. Kilińskiego) WÓJT GMINY SIENNICA SERDECZNIE ZAPRASZA NA UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNĄ, która odbędzie się 20 sierpnia w Zespole Szkół w Siennicy o godz. 17:00. W programie uroczyste złożenie kwiatów, prelekcja historyczna, pieśni patriotyczno-legionowe oraz Msza św. za Ojczyznę z udziałem chóru KANON.
  2. Dożynki parafialne odbędą się w przyszłą niedzielę, 23 sierpnia. Główna Msza św. o godz. 11:00. O przygotowanie dekoracji prosimy mieszkańców Żakowa.
  3. Za nami VII Siennicka Pielgrzymka Rowerowa, która ze względów na pandemię nie mogła odbyć się do Jasnogórskiej Pan W tym roku pielgrzymując do Sanktuariów Maryjnych - Sienniccy Pielgrzymi złożyli pokłon Matce Bożej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gókach koło Garwolina następnie Sanktuarium Matki Bożej Budzieszyńskiej w Mokobodach oraz Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto nad Bugiem odwiedzając po drodze wiele innych świątyń i Sanktuariów Maryjnych. Zawierzając Matce Bożej wszystkie sprawy dnia codziennego poprzez różne intencje pragniemy Jej za wszystko podziękować, a także przeprosić za słabości każdego dnia. Kulminacyjnym punktem naszego pielgrzymowania był udział w codziennej Eucharystii sprawowanej przez ks. Dariusza, który mobilizował i dawał nam siłę do dalszego pielgrzymowania, codzienny różaniec i koronka do Miłosierdzia Bożego. Dojechaliśmy cali i zdrowi. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim pątnikom, którzy zdecydowali się wyruszyć z nami na ten nietypowy pielgrzymkowy szlak. Dziękujemy za Waszą postawę duchową i sportową. Gratulujemy Wam wszystkim przejechania trasy pielgrzymki, pokonując swoje słabości. Dziękujemy Wam za wzajemną pomoc, dobre serce i wyrozumiałość dla bliźniego. W tym roku udział w pielgrzymce rowerowej wzięło nieco ponad 30 pielgrzymów, pokonaliśmy łącznie ponad 320 km.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

 

Zapowiedzi przedślubne

  1. Arkadiusz KRZEWUSKI, kawaler z parafii w Latowiczu i Katarzyna DRÓŻDŻ, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  2. Rafał GRAJDA, kawaler z parafii św. Anny w Jakubowie i Klaudia ZAGRABSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  3. Damian JURKOWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Izabela CICHOCKA, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie – zapowiedź I
  4. Mateusz Jerzy KOWALCZYK, kawaler z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim i Joanna DUSZCZYK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  5. Piotr CZAJKA, kawaler z parafii tutejszej i Marta – Agnieszka TRZECIAK, panna z parafii Kołbiel – zapowiedź I