19 Niedziela Zwykła - 9.08.2020

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze myśli.

1. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.
  2. Organizatorzy pielgrzymki rowerowej z naszej parafii zapraszają pielgrzymów na spotkanie organizacyjne, które odbędzie dzisiaj bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. czyli około godz. 19:00. Jak już wcześniej informowaliśmy w tym roku ze względu na pandemię pielgrzymować będziemy do sanktuarium w Górkach, Mokobodach oraz Loretto nad Bugiem. Każdego dnia będziemy rano wyjeżdżać z Siennicy i wracać wieczorem. Bardzo prosimy o obecność na tym spotkaniu. Zapisy prowadzi siostra Katarzyna Padzik i brat Józef Kopa. Numery telefonów podane są na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła.
  3. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
  4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  5. Dożynki parafialne odbędą się w przyszłą niedzielę, 23 sierpnia. Główna Msza św. o godz. 11:00. O przygotowanie dekoracji prosimy mieszkańców Żakowa.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
  7. Wszystkim przeżywającym swoje urlopy i wakacje życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Arkadiusz KRZEWUSKI, kawaler z parafii w Latowiczu i Katarzyna DRÓŻDŻ, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  2. Rafał GRAJDA, kawaler z parafii św. Anny w Jakubowie i Klaudia ZAGRABSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  3. Marek KULCZAKOWICZ, kawaler z parafii tutejszej i Monika MATUSZEWSKA, panna z parafii Latowicz – zapowiedź II

1. W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysławę OSICA, l. 90 z Lasomina, Mariana PISZCZA, l. 64 ze Starej Miłosnej. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…