Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 Niedziela Zwykła - 2.08.2020

Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki, mimo trudnych tegorocznych warunków. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

  1. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W czwartek w Święto Pańskiego Przemienienia Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 11:00 – suma odpustowa i o godz. 18:00. Tego dania kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić rano przed Mszą św. o godz. 7:00 i po popołudniu od godz. 17.00.
  4. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  5. Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę, 23 sierpnia. Główna Msza św. o godz. 11:00. O przygotowanie dekoracji prosimy mieszkańców Żakowa.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

 

Zapowiedzi przedślubne

  1. Bartłomiej KOT, kawaler z parafii tutejszej i Karolina KALIŃSKA, panna z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie - zapowiedź II
  2. Marek KULCZAKOWICZ, kawaler z parafii tutejszej i Monika MATUSZEWSKA, panna z parafii Latowicz – zapowiedź I

 

  1. W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janinę ZIĘBA, l. 87, z Kątów, Bolesława KUCIA, l. 95 ze Zglechowa i Janusza SALAMONA, l. 56 z Mińska Mazowieckiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…