Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 Niedziela Zwykła - 28.06.2020

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

 1. Gorąco zapraszamy na godz. 17:30 do uczestnictwa w ostatnich nabożeństwach do Serca Pana Jezusa.
 2. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00.
 3. Również zapraszamy do udziału w Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Ambulans znajduje się obok przychodni w godzinach od 9.00-13.00. Należy spożyć lekki posiłek i mieć że sobą dokument tożsamości.
 4. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
 5. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
 6. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić rano o godz. 7:00 i po popołudniu od godz. 17.00.
 7. pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

 

Zapowiedzi przedślubne

 1. Hubert JACKIEWICZ, kawaler z parafii tutejszej i Anna WĄSOWSKA, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim - zapowiedź II
 2. Paweł ANTOLAK, kawaler z parafii tutejszej i Monika Alicja WIELECHOWSKA, panna z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim – zapowiedź II