Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 Niedziela Zwykła - 21.06.2020

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.

 1. We wtorek przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
 2. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
 3. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 18:00.
 4. Spotkanie Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, 28 czerwca po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Akcji Honorowego Krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 28.06 w godz. 9.00-13.00 w Ambulansie obok przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć że sobą dokument tożsamości.
 6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik czy Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
 7. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej przygotowuje publikację o siennickich cmentarzach. Poszukujemy zdjęć, które przybliżą historię miejscowych cmentarzy. Jeśli mają Państwo takie w rodzinnych archiwach, prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem: tel: 509 610 109, e-mail: spzs@op.pl
 8. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach do Serca Pana Jezusa. W naszej parafii nabożeństwa są odprawiane codziennie o godz. 17:30.
 9. Na czas wakacji zawieszamy emisję naszej gazetki parafialnej, następny numer naszych lokalnych wiadomości ukaże się na początku września.
 10. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Michał – Mariusz STAŃCZYK, kawaler z parafii tutejszej i Jolanta SZUBERT, panna z parafii św. Anny w Kiczkach – zapowiedź II
 2. Hubert JACKIEWICZ, kawaler z parafii tutejszej i Anna WĄSOWSKA, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim - zapowiedź I
 3. Paweł ANTOLAK, kawaler z parafii tutejszej i Monika Alicja WIELECHOWSKA, panna z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim – zapowiedź I

 

W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janusza LASKUSA, l. 66, z Lasomina. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…