Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 Niedziela Zwykła - 14.06.2020

Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego.

 1. Pragniemy zwrócić się do Was, kochani Parafianie, ze słowami wdzięczności za liczny udział w jakże nietypowej w tym roku procesji Bożego Ciała, która była uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej naszej wspólnoty parafialnej. Pragniemy powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim organizatorom i tym którzy solidarnie wraz z nimi przygotowywali naszą świątynię do tego święta i zadbali o jej jakże nietypowy wystrój, śliczny dywan kwiatowy, adorację Najświętszego Sakramentu i oprawę muzyczną. Jesteśmy przekonani, że udział w tegorocznej procesji poprzez modlitwy obecnych, przyczyni się również do umocnienia wiary, miłości i nadziei wszystkich parafian. Dziękując wszystkim za wszelki poniesiony trud i udział w obchodach tegorocznego Bożego Ciała, z serca Wam błogosławimy.
 2. Składamy też serdeczne podziękowania Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego.
 3. Również dziękujemy ks. Michałowi STACHERZE za ofiarowane księgi mszalne, które będą używane w liturgii.
 4. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje post.
 5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 6. Tego dnia odbędzie się w naszej parafii I Komunia Święta dzieci z klas III w dwóch grupach. I grupa o godz. 10.00. II grupa o godz. 12.00. Przed uroczystością zapraszamy na próby. Grupa I ostatnią próbę będzie mieć w poniedziałek 15 czerwca o 16.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin: I grupa 18 czerwca 2020 o godz. 16.00, II grupa 19 czerwca 2020 o godz. 16.00. W tym roku z racji na obostrzenia sanitarne i bezpieczeństwo dzieci, zachowujemy model I Komunii czwartkowej, prosimy by w Uroczystości uczestniczyły tylko dzieci przyjmujące I Komunię Świętą i ich rodzice. Pozostałych członków rodziny, szczególnie babcie oraz dziadków zachęcamy do trwania w jedności modlitewnej w domu oraz oglądania transmisji online z Uroczystości. Obostrzenia dotyczą budynku kościoła i dziedzińca przed kościołem. Całą Parafię, prosimy o modlitwę za dzieci komunijne, o godne przyjęcie Pana Jezusa do ich serc.
 7. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17:30.
 8. Z przyczyn niezależnych od organizatorów odwołujemy wyjazd do Gdańska. Zaliczka będzie zwrócona po wpływie przedpłaty na noclegi.
 9. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Michał – Mariusz STAŃCZYK, kawaler z parafii tutejszej i Jolanta SZUBERT, panna z parafii św. Anny w Kiczkach – zapowiedź I
 2. Przemysław GRZEGORCZYK, kawaler z parafii Miłosierdzia Bożego w Rudzienku i Patrycja KOT, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 3. Paweł WIECZOREK, kawaler z parafii Zamienine i Karolina KACZMARSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 4. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego DUSZCZYKA, l. 64 z Siennicy i Elżbietę SOTOMSKĄ, l. 59 z Drożdżówki. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…