Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 07.06.2020

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Prymicyjną. O godz. 12.30 ks. Michał STACHERA udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz podaruje pamiątkowe obrazki. Kazanie wygłosi ks. Karol WEJDA. Ks. Michał serdecznie zaprasza najbliższych, sąsiadów i parafian na godz. 12.15 przed swój dom rodzinny, znajdujący się przy aptece, skąd wyruszy na sprawowanie Mszy św. prymicyjnej.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.
  4. I Komunia Święta dzieci z klas III, odbędzie się 20 maja w dwóch grupach. I grupa o godz. 10.00. II grupa o godz. 12.00. Przed uroczystością zapraszamy na próby. W najbliższym tygodniu: I grupa w poniedziałek (8 czerwca) o godz. 16.00, II grupa we wtorek i piątek (9 i 12 czerwca) o godz. 16.00, Grupa I ostatnią próbę będzie mieć w poniedziałek 15 czerwca o 16.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin: I grupa 18 czerwca 2020 o godz. 16.00, II grupa 19 czerwca 2020 o godz. 16.00. W tym roku z racji na obostrzenia sanitarne i bezpieczeństwo dzieci, zachowujemy model I Komunii czwartkowej, prosimy by w Uroczystości uczestniczyły tylko dzieci przyjmujące I Komunię Świętą i ich rodzice. Pozostałych członków rodziny, szczególnie babcie oraz dziadków zachęcamy do trwania w jedności modlitewnej w domu oraz oglądania transmisji online z Uroczystości. Obostrzenia dotyczą budynku kościoła i dziedzińca przed kościołem. Całą Parafię, prosimy o modlitwę za dzieci komunijne, o godne przyjęcie Pana Jezusa do ich serc.
  5. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17:30.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

  1. Przemysław GRZEGORCZYK, kawaler z parafii Miłosierdzia Bożego w Rudzienku i Patrycja KOT, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  2. Bartosz ONASZKIEWICZ, kawaler z parafii Zawistowania NMP w Miedznie i Ewa Woźnica, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  3. Przemysław LEWANDOWSKI, kawaler z par. św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim i Małgorzata KRASUSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II