Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zesłanie Ducha Świętego - 31.05.2020

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 3. 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za dzieci o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 4. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 5. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić podczas porannej Mszy św. a także popołudniu od godz. 17.00.
 6. W sobotę przypada 10 rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.
 7. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
 8. Diakon Michał Stachera w najbliższą sobotę, 6 czerwca o godz. 10.00 otrzyma święcenia kapłańskie w katedrze warszawsko – praskiej. Ze względu na obostrzenia nie będzie nożna przybyć do katedry, jednak będzie można obejrzeć transmisje Mszy świętej na żywo w internecie. Odnośnik znaleźć będzie można na stronie diecezja.waw.pl

Za tydzień, w niedzielę już jako Kapłan Neoprezbiter odprawi Mszę św. Prymicyjną o godz. 12.30 i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz podaruje pamiątkowe obrazki. Kazanie wygłosi ks. Karol WEJDA. Ks. Michał serdecznie zaprasza najbliższych, sąsiadów i parafian na godz. 12.15 przed swój dom rodzinny, znajdujący się przy aptece, skąd wyruszy na sprawowanie Mszy św. prymicyjnej.

 1. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Bartosz ONASZKIEWICZ, kawaler z parafii Zawistowania NMP w Miedznie i Ewa Woźnica, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 2. Przemysław LEWANDOWSKI, kawaler z par. św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim i Małgorzata KRASUSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisławę KOŁODZIEJCZYK, l. 95 z Bestwin. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Drodzy Parafianie,

 

Przedłużająca się kwarantanna i nieznany nam czas jej zakończenia stawia nas w zupełnie nowej rzeczywistości. Już wiadomo, że kolejne, tak ważne dla nas święto – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – będziemy musieli przeżywać inaczej niż dotychczas. Jednak ta sytuacja nie może nam przeszkodzić w oddaniu należytej czci Bogu. Co więcej, to dzięki niej możemy właśnie powrócić do dawnych, pięknych (a prawie zapomnianych tradycji), które podkreślały nasze głębokie przeżywanie tego czerwcowego święta.

 

Parafia Siennica i Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy proponują kilka alternatywnych sposobów* na niezwykłe świętowanie tegorocznej uroczystości Bożego Ciała:

 1. Przystrój parapet i okno – Stworzenie ozdób w naszych domach będzie okazją do wspólnego świętowania wraz z rodziną. Dla uczestników tej akcji przewidziane są upominki a zdjęcia udekorowanych parapetów i okien zamieszczone zostaną w gminnej „Sienniczce”.
 2. Adoruj Najświętszy Sakrament i zaśpiewaj dla Jezusa – W naszym kościele adoracja odbędzie się w dzień Bożego Ciała w godzinach 14.00 – 17.15. Każdy parafianin lub grupa parafialna mogą zapisać się w wybranym przedziale czasowym na liście umieszczonej w kruchcie kościoła. Adoracja będzie połączeniem modlitwy osobistej za śpiewem pieśni eucharystycznych prowadzonym przez chórzystów. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 3. Przygotuj Dywan Kwiatowy – jako alternatywę dla tradycyjnej procesji z sypanymi przed Najświętszym Sakramentem płatkami kwiatów, wykonajmy wyjątkowy dywan kwiatowy wewnątrz kościoła, po którym przejdzie ksiądz z monstrancją. Uwaga: Do wykonania takiego dywanu potrzebne będzie zaangażowanie wielu osób – rodzin, sołectw, kół gospodyń wiejskich, jednostek OSP, stowarzyszeń itp. grup społecznych, gdyż składa się on z wielu etapów i wymaga zebrania dużej ilości płatków kwiatów. Chęć uczestnictwa w tej akcji prosimy zgłaszać do Biblioteki do dnia 5 czerwca.

* Pomysły na Boże Ciało realizowane są w oparciu o współpracę z Fundacją Orszak Trzech Króli.

Szczegóły każdej akcji i dane kontaktowe znajdują się w naszej parafialnej gazetce (na specjalnej wkładce) oraz na stronach internetowych Biblioteki i Parafii.

 

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w powyższych propozycjach świętowania Bożego Ciała.

Ufamy, że dzięki wspólnej pracy i modlitwie zbliżymy się do siebie w takim wymiarze, na który aktualne ograniczenia nie są w stanie oddziaływać – w wymiarze duchowym.

 

Organizatorzy