Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - 24.05.2020

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się poświęcenie chorągwi z Wólki Dłużewskiej. Serdeczne Bóg zapłać za ten dar dla naszego kościoła.
 2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
 3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.
 5. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie w czasie nabożeństwa majowego.
 6. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
 7. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 8. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę, 31 maja po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Diakon Michał Stachera w sobotę, 6 czerwca o godz. 10.00 otrzyma święcenia kapłańskie w katedrze warszawsko – praskiej. Ze względu na obostrzenia nie będzie nożna przybyć do katedry, jednak będzie można obejrzeć transmisje Mszy świętej na żywo w internecie. Odnośnik znaleźć będzie można na stronie diecezja.waw.pl

W niedzielę, 7 czerwca, już jako Kapłan Neoprezbiter odprawi Mszę św. Prymicyjną o godz. 12.30 i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz podaruje pamiątkowe obrazki. Kazanie wygłosi ks. Karol WEJDA. Ks. Michał serdecznie zaprasza najbliższych, sąsiadów i parafian na godz. 12.15 przed swój dom rodzinny, znajdujący się przy aptece, skąd wyruszy na sprawowanie Mszy św. prymicyjnej.

 1. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława CHMIELEWSKIEGO, l. 57 z Pogorzeli.  Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…