Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 niedziela zwykła - 04.11.2018

Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

  1. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za liczny udział w nabożeństwach różańcowych. Niech Maryja otacza wszystkich płaszczem swej opieki.
  2. Przypominamy, że jeszcze do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
  3. Święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej będziemy obchodzili w piątek (9 listopada). Bazylika na Lateranie jest najważniejszą świątynia na świecie.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  5. Za tydzień, 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami.
  6. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej zaprasza na „II Siennicki Koncert Pieśni Patriotycznych” w dniu 11 listopada 2018 o godz. 16.00 w sali gimnastycznej ZS w Siennicy. Szczegóły na czwartej stronie gazetki.
  7. Zarząd i rodzice zawodników PKS „LIFE” Siennica zapraszają na DRUGI JESIENNY BAL, który odbędzie się w dniu 17 listopada o godz. 20:00 w budynku ZS w Siennicy. Koszt balu 250 zł. od pary. Zapewniamy dania gorące, przekąski, owoce, ciasta i napoje oraz wspaniałą zabawę przy muzyce zespołu HORUS. Zapisy u p. Stanisława na hali sportowej lub pod telefonem: 504 793 606. Przed zabawą zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę św. (niedzielną) o godz. 19:00.
  8. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.