Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020

Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

  1. W dniu jutrzejszym będziemy obchodzić 100 rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Jesteśmy wdzięczni Bożej Opatrzności za wielki dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych. Jednocześnie informujemy, że rozpoczął się proces beatyfikacyjny rodziców św. Jana Pawła II.
  2. Od poniedziałku rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu nie brakowało chleba powszedniego
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
  5. Przypominamy o spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie na Mszy św. porannej i wieczornej.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

 

Zapowiedzi przedślubne

  1. Karol DŹWIGAŁA, kawaler z parafii tutejszej i Bogumiła – Justyna DRAB, panna z parafii NMP Królowej Polski w Pionkach – zapowiedź II
  2. Michał – Krzysztof SZWED, kawaler z parafii św. Michała Archanioła w Warszawie i Katarzyna BOĆKOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

 

  1. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.