Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela Wielkanocna - 10.05.2020

Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 1. W dniu dzisiejszym prowadziliśmy ostatnią Mszę św. transmitowaną przez internet. Wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy to organizowali, szczególnie klerykowi Mariuszowi a także tym wszystkim, którzy łączyli się z nami w tej wspólnej modlitwie.
 2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
 3. W sobotę, 16 maja, przypada uroczystość patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
 4. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
 5. Przypominamy o spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie na Mszy św. porannej i wieczornej. W niedzielę podczas każdej Mszy św.
 6. Serdecznie dziękujemy za ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła składane na tacę indywidualnie i wpłacane na konto parafialne.
 7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Karol DŹWIGAŁA, kawaler z parafii tutejszej i Bogumiła – Justyna DRAB, panna z parafii NMP Królowej Polski w Pionkach – zapowiedź I
 2. Michał – Krzysztof SZWED, kawaler z parafii św. Michała Archanioła w Warszawie i Katarzyna BOĆKOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda KWIATKOWSKIEGO, l. 62 z Kątów, Aleksandra SIKORSKIEGO z Siennicy, Witoldę CZYŻKOWSKĄ, l. 82 z Siennicy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.