Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020

Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował.

 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa skierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże.
 2. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.
 3. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 4. Od piątku, 1 maja zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17:30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
 5. Ze względu na świąteczny charakter w dniu 1 maja, bp Diecezji udziela wiernym dyspensy od pokarmów mięsnych.
 6. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano na Mszy św. a także popołudniu od godz. 17:00.
 7. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00 i o godz. 18:00.
 8. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.
 9. Pierwsza Komunia św. w tym roku będzie przeniesiona do odwołania.
 10. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę z racji na Uroczystość kancelaria będzie nieczynna.
 11. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

 

Zapowiedzi przedślubne

Piotr PAROBCZY, kawaler z parafii św. Trójcy w Latowiczu i Patrycja – Joanna PISKORSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława MROZA. L. 89 z Siennicy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…