Niedziela Wielkanocna - 12.04.2020

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

1. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  2. We wtorek po świętach kancelaria będzie nieczynna.
  3. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93 urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.
  4. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.
  5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  6. Od przyszłej niedzieli (niedzieli przewodniej) śpiewamy godzinki - tradycyjnie o godz. 7:00 rano w każdą niedzielę.
  7. Składamy serdeczne podziękowania Panom za prace przy dekoracji kościoła. Serdeczne podziękowania składamy również naszym siostrom a w szczególności s. Justynie za prace przy kwiatach.
  8. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przed święceniami kapłańskimi

Michał – Piotr STACHERA alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego diecezji Warszawska - Praskiej, syn Andrzeja – Bartłomieja i Aliny w dniu 6 czerwca 2020 roku ma przyjąć święcenia PREZBITERATU – Zapowiedź I.

Kandydata do święceń polecamy modlitwie Parafian.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Pawła PIEŃKOWKIEGO, l.. 66 z Siodła. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…