6 niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa - 29.03.2020

Dziś obchodzimy Niedzielę Palmową. Na Mszach św. błogosławimy zgodnie z polską tradycją palmy. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali będziemy mogli wysłuchać online o godz. 13:30 przez strony Facebook naszej Parafii.

1. Zachęcamy Parafian do spowiedzi. Spowiadamy codziennie o godz. 7:00 i o godz. 18:00.
  2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek w godz. od 8:00 do 9:00.
  3. W tym roku Triduum Paschalne będziemy obchodzić w następującym porządku:

Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej (nie będzie Mszy św. o godz. 7:00).

Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W czasie Liturgii Męki Pańskiej wysłuchamy opisu Męki Zbawiciela i będziemy adorować Święty Krzyż. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielką Sobotę Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Paschalnych. Rozpocznie się o godz. 19.00. Na tę liturgię przynosimy świece.

W tym roku nie będzie obrzędu błogosławieństwa pokarmów. Wierni mogą dokonać tego sami w swoich domach, korzystając z modlitwy podanej na naszej stronie internetowej albo w zwykły sposób, odmawiając modlitwę przed jedzeniem.

Cała Liturgia Triduum Paschalnego będzie transmitowana online na profilu Facebook naszej Parafii

Bardzo dziękujemy pszczelarzom z naszej parafii p. Józefowi Kopa oraz p. Pawłowi Broda za ofiarowany paschał na Wigilię Paschalną.

1. Bardzo dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Parafianom z następujących miejscowości: Nowy Zglechów 335 zł., Dąbrowa 140 zł., Pogorzel 400 zł., Nowe Zalesie 130 zł., Wólka Dłużewska 540 zł., Lasomin 240 zł., Strugi Krzywickie 110 zł., Żakówek 146 zł., Świętochy 100 zł., Żaków 400 zł., Gągolina 120 zł., Nowa Pogorzel 200 zł., Zglechów 150 zł. i od dwóch rodzin z Kulek 40 zł.
  2. Niedzielę Wielkanocną Msza Św. rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6:00. Kolejne Msze Św. w Wielkanoc będą sprawowane o godz.: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  3. II dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy Św. jak w każda niedzielę.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość Niedzielny”.
  5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ignacego LUBE, l.. 73 z Warszawy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  6. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.