Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2020

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupmy się na rozważaniu męki Pańskiej. Szczególne też w tym trudnym czasie starajmy się to robić prywatnie w domu rozważając Drogę Krzyżową, rozmyślając o męce Pańskiej.

  1. Zachęcamy Parafian do spowiedzi. Spowiadamy codziennie o godz. 7:00 i o godz. 18:00. Nie odkładajmy tego na ostatnie dni przed Świętami.
  2. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
  3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, czwartek i sobotę w godz. od 8:00 do 9:00.
  4. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić na porannej Mszy św. a także popołudniu od godz. 17:00.
  5. Tego dnia chorych z posługą sakramentalną przed Światami odwiedzimy od godz. 9:00. Chętnych prosimy zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.
  6. pierwszą sobotę miesiąca o godz.17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Tą Niedzielą rozpoczniemy Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość Niedzielny”.
  9. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.