Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2020

Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

  1. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.
  2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte będą o godz. 7:00 i 18:00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
  3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, czwartek i sobotę w godz. od 8:00 do 9:00.
  4. Zachęcamy Parafian do spowiedzi. Spowiadamy codziennie o godz. 7:00 i o godz. 18:00. Nie odkładajmy tego na ostatnie dni przed Świętami.
  5. Chorych z posługą sakramentalną przed Światami odwiedzimy w pierwszy piątek miesiąca, 3 kwietnia od godz. 9:00. Chętnych prosimy zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.
  6. Trwają zapisy do trzeciego męskiego Koła Różańcowego w naszej parafii. Chętnych panów do wspólnej modlitwy różańcowej prosimy o zgłaszanie się pod nr tel. 887 448 467. Wspólny różaniec odmawiamy zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 7:30 w salce obok zakrystii. Zapisać się można również podczas spotkania różańcowego.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość Niedzielny”.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę BARAN, l. 80 z Siodła Jana NOWAKA, l. 83 z Otwocka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.