Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 niedziela zwykła - 28.10.2018

Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Różańcową. Gościmy o. Romualda, który głosi do nas Słowo Boże. Msza św. w intencji Kół Różańcowych odbędzie się o godz. 12:30. Po Mszy św. rozważania różańcowe i spotkanie z zaproszonym gościem. Prosimy o przyniesienie Kapliczek MB Szensztackiej. Serdecznie zapraszamy.
 2. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.
 3. W czwartek, 1 listopada przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Msze Św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00, 11:00 (na cmentarzu) i o godz. 18:00. O godz. 10:30 z kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz parafialny. Po Mszy św. odbędą się modlitwy połączone z czytaniem wypominek jednorazowych. Następnie poświęcenie nowych pomników. O godz. 17:30 różaniec za zmarłych.
 4. W tym dniu Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej na cmentarzu parafialnym w Siennicy przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na wykonanie prac konserwatorskich zabytkowych nagrobków. Liczymy na Państwa ofiarność. Opis prac konserwatorskich przeprowadzonych w 2018 roku znajduje się na czwartej stronie gazetki.
 5. Wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY) będziemy przeżywali w piątek, 2 listopada. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o 9:00 procesja żałobna po cmentarzu przykościelnym połączona z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominek jednorazowych.
 6. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do spowiedzi będzie można przystąpić podczas każdej Mszy św. a popołudniu od godziny 17:00.
 7. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Natomiast w dniu 2 listopada taki odpust można uzyskać także za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Pańskiej, wyznania wiary z zachowaniem innych zwykłych warunków dla odpustu.
 8. Kancelaria parafialna w czwartek i piątek będzie nieczynna.
 9. pierwszą sobotę miesiąca o godz.17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Zarząd i rodzice zawodników PKS „LIFE” Siennica zapraszają na DRUGI JESIENNY BAL, który odbędzie się w dniu 17 listopada o godz. 20:00 w budynku ZS w Siennicy. Koszt balu 250 zł. od pary. Zapewniamy dania gorące, przekąski, owoce, ciasta i napoje oraz wspaniałą zabawę przy muzyce zespołu HORUS. Zapisy u p. Stanisława na hali sportowej lub pod telefonem: 504 793 606. Przed zabawą zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę św. (niedzielną) o godz. 19:00.
 11. Pragniemy przywrócić zwyczaj Mszy Świętych młodzieżowych. Zapraszamy młodych do uczestnictwa w Mszy Niedzielnej o godz. 18.00. Zachęcamy także do włączenia się w śpiew - Próby scholi odbywają się przed Mszą Świętą - o godz. 17.00 w salce oazowej!
 12. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 14. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii śp. Czesław MICHALCZYK, l. 87 z Łękawicy i Jan WŁODARCZYK, l. 52 z Bestwin. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…