Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2020

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00.
 2. Dzisiejsza niedziela „Ad gentes” to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
 3. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dziś do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
 4. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 5. W piątek, 13 marca, przypada 7 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 6. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki Wielkiego Postu o godz. 30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych.
 7. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
 8. Na zbiórki ministrantów zapraszamy w soboty o godz. 9:00.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość Niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Konrad – Michał WÓJCIK, kawaler z parafii tutejszej i Małgorzata ZDROJEWSKA, panna z parafii MB Nieustającej Pomocy w Świdwinie – zapowiedź I.

 

 1. W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Halinę JACZEWSKĄ, l. 87 z Siodła. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.