Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 niedziela zwykła - 19.01.2020

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

  1. Jutro przypada 2 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji, ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji wypraszając wszelkie potrzebne łaski dla Niego.
  2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
  4. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
  5. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
  6. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

20.01 – Poniedziałek     ul. Piaski, Starowiejska (1 ksiądz), Czarnockiego (2 ksiądz)

21.01 – Wtorek             ul. Dłużewskich (1 ksiądz), Dworkowa, Malownicza (2 ksiądz),

                                       Od. g. 16:00 Bloki Nauczycielskie

22.01 – Środa                Julianów, Kulki,              Od. g. 16:00 ul. Słoneczna, Zachodnia, Na Wzgórzu

23.01 – Czwartek          Drożdżówka,        Od g. 16:00 ul. Akacjowa

24.01 – Piątek               od g. 16:00 ul. Tartaczna

25.01 – Sobota              Osiedle przy Kołbielskiej: ul. Szkolna, Polna, Gnoińskich,

Środkowa i Krótka

27.01 – Poniedziałek     od g. 16:00 ul. Kołbielska

28.01 – Wtorek             od g. 16:00 ul. Mińska, Bankowa, Latowicka  

29.01 – Środa                od g. 16:00 ul. Modrzewiowa, Nowa, Sosnowa, Konopnickiej

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  2. W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Henrykę JURKOWSKĄ, l. 92 z Siennicy i Halinę ZIELIŃSKĄ, l. 84 z Siodła. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…