Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

  1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa.
  2. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. W tym roku obchodzony jest pod hasłem: Życzliwymi bądźmy”.
  3. Organizatorzy Siennickiego Orszaku Trzech Króli dziękują wszystkim za współpracę i udział w tegorocznej edycji imprezy. Informujemy, że w przeprowadzonej zbiórce publicznej "Podaruj dzieciom wakacje" wspierającej Fundację Orszak Trzech Króli zebraliśmy 1253,20 zł - wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
  4. Rada Rodziców wraz z cała społecznością szkolną serdecznie zapraszają na bal karnawałowy, który odbędzie się 1 lutego 2020 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Siennicy. Zapisy w sekretariacie szkoły oraz pod nr tel. 533175210 oraz 515 192 518. Szczegóły na plakatach.
  5. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym czasie składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

13.01 – Poniedziałek     Nowy Zglechów i Zagórze (2 księży)

14.01 – Wtorek             Boża Wola, Swoboda (1 ksiądz), Wojciechówka (2 ksiądz)

15.01 – Środa                Zglechów, Truszczyn (1 ksiądz),  Krzywica, Strugi Krzywickie

16.01 – Czwartek          Kąty, (1 ksiądz), Żakówek (2 ksiądz)

17.01 – Piątek               Wólka Dłużewska (1 ksiądz), Siodło (2 ksiądz)  

18.01 – Sobota              Siennica, ul. Ogrodowa i Cicha

20.01 – Poniedziałek     ul. Piaski, Starowiejska (1 ksiądz), Czarnockiego (2 ksiądz)

21.01 – Wtorek             ul. Dłużewskich (1 ksiądz), Dworkowa (2 ksiądz),  

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Dokładny plan kolędy można znaleźć również na naszej stronie internetowej.

W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Halinę Czyżkowską, l. 89 z Łękawicy.  Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…