Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 05.01.2020

 

Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

  1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
  2. Serdecznie zapraszamy na Siennicki Orszak Trzech Króli dnia 6 stycznia, wymarsz spod Urzędu Gminy o g. 15.00. Szczegóły na 4 stronie naszej gazetki. Informujemy, że w trakcie Orszaku będzie prowadzona zbiórka publiczna "Podaruj dzieciom wakacje" za pośrednictwem Fundacji Orszak Trzech Króli.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  4. Rada Rodziców wraz z cała społecznością szkolną serdecznie zapraszają na bal karnawałowy, który odbędzie się 1 lutego 2020 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Siennicy. Zapisy w sekretariacie szkoły oraz pod nr tel. 533175210 oraz 515 192 518. Szczegóły na plakatach.
  5. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym czasie składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

07.01 – Wtorek             Nowa Pogorzel (2 księży)

08.01 – Środa                Bestwiny (1 ksiądz), Lasomin (2 ksiądz)

09.01 – Czwartek          Nowodwór (1 ksiądz), Zalesie (2 ksiądz)

10.01 – Piątek               Borówek, Dąbrowa, Nowe Zalesie (1 ksiądz), Gągolina (2 ksiądz)

11.01 – Sobota              ul. Strażacka, Kwiatowa, Wierzbowa, Wrzosowa, Agawy (2 księży)

13.01 – Poniedziałek     Nowy Zglechów i Zagórze (2 księży)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Dokładny plan kolędy można znaleźć również na naszej stronie internetowej.

W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tomasza JANIAKA, l. 77 ze Zglechowa, Zygmunta ZGUDKĘ, l. 69 z Gągoliny i Krystynę BORKOWSKĄ, l. 73 z Mińska Mazowieckiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…