Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Świętej Rodziny - 29.12.2019

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

  1. Dzisiaj na sumie odbędzie się błogosławieństwo Rodzin. Natomiast po Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy zolatorów Kół Stanowych i Róż Rodzinnych.
  2. 31 grudnia, kiedy kończy się rok kalendarzowy, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za uczestniczenie we wspólnym śpiewie dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”.
  3. W środę, 1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i o godz. 18:00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  4. pierwszy piątek miesiąca (3 stycznia) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić na Mszy św. o godz. 7:00 a także popołudniu od godz. 17.00.
  5. pierwszą sobotę miesiąca o godz.17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. Serdecznie zapraszamy na 4 MIĘDZYPOKOLENIOWE KOLĘDOWANIE. Przegląd kolęd odbędzie się podczas Siennickiego Orszaku Trzech Króli w dniu 6 stycznia br. w Zespole Szkół w Siennicy. Zgłoszenia należy nadsyłać do 31 grudnia 2019 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy. Szczegółowe warunki uczestnictwa są podane na stronie biblioteki: bibliotekasiennica.pl
  7. Zarząd i rodzice zawodników PKS „LIFE” Siennica zapraszają na DOROCZNY BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w dniu 11 stycznia o godz. 20:00 w budynku ZS w Siennicy. Koszt balu 250 zł. od pary. Gwarantujemy wspaniałą zabawę przy muzyce zespołu HORUS, dania ciepłe, przystawki, ciasta, owoce i napoje. Zapisy u p. Stanisława na hali sportowej lub pod telefonem: 504 793 606. Przed zabawą zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę św. (niedzielną) o godz. 19:00.
  8. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym czasie składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

30.12 – Poniedziałek       Łękawica (1 ksiądz), Budy Łękawickie, (2 ksiądz)

31.12 – Wtorek                Świętochy (1 ksiądz), Nowodzielnik (2 ksiądz)

02.01 – Czwartek             Pogorzel, ul. Mińska (2 księży)

03.01 – Piątek                   Pogorzel: ul. Ogrodowa, Leśna Letniskowa, Parkowa, Polna

04.01 – Sobota                 Siennica, ul. Mińska od strony Pogorzeli do kościoła, ul Leśna, Widokowa i Południowa

07.12 – Wtorek                Nowa Pogorzel (2 księży)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Dokładny plan kolędy można znaleźć również na naszej stronie internetowej.