4 Niedziela Adwentu - 22.12.2019

Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

1. W zakrystii można nabyć jeszcze świece adwentowe na stół wigilijny. Natomiast Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
  2. W dniu dzisiejszym można zaopatrzyć się w Światło Betlejemskie. Zabierzmy je do swych domów, aby rozświetliło nam Boże Narodzenie.
  3. Zapraszamy jeszcze jutro na ostatnie w tym adwencie roraty na godz. 06:45.
  4. W wigilię wieczorem nie będzie Mszy św.
  5. Zasiadając we wtorek do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Życzymy aby każda Wieczerza Wigilijna upływała w atmosferze miłości, pokoju i przebaczenia.
  6. Składamy serdeczne podziękowania za choinki i prace przy dekoracji kościoła.
  7. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24:00. Pół godziny przed Mszą św. będziemy śpiewali kolędy.  Taca z tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze Św. w Boże Narodzenie będą sprawowane o godz.  00, 11:00, 12:30 i 18.00.
  8. drugi dzień świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. są sprawowane według porządku niedzielnego. Tego dani ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w Diecezji. Odbędzie się również błogosławieństwo owsa.
  9. W piątek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino. Tego dnia obowiązuje post.
  10. W sobotę, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.
  11. Niedzielę św. Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę, 29 grudnia. Na sumie odbędzie się błogosławieństwo Rodzin. Tego dnia odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy zolatorów Kół Stanowych, Kół Rodzinnych i Koła Dziecięcego.
  12. 31 grudnia, kiedy kończy się rok kalendarzowy, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za uczestniczenie we wspólnym śpiewie dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”.
  13. Zarząd i rodzice zawodników PKS „LIFE” Siennica zapraszają na DOROCZNY BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w dniu 11 stycznia o godz. 20:00 w budynku ZS w Siennicy. Koszt balu 250 zł. od pary. Gwarantujemy wspaniałą zabawę przy muzyce zespołu HORUS, dania ciepłe, przystawki, ciasta, owoce i napoje. Zapisy u p. Stanisława na hali sportowej lub pod telefonem: 504 793 606. Przed zabawą zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę św. (niedzielną) o godz. 19:00.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  15. Z dniem 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską Rodzin naszej parafii.

28.12 – Sobota                   Żaków (2 księży)

30.12 – Poniedziałek         Łękawica (1 ksiądz), Budy Łękawickie, (2 ksiądz)

31.12 – Wtorek                  Świętochy (1 ksiądz), Nowodzielnik (2 ksiądz)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Dokładny plan kolędy można znaleźć również na naszej stronie internetowej.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Witolda WRÓBLEWSKIEGO, l. 76 z Warszawy i Stanisławę KUCHTA, 74 z Mińska Mazowieckiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…