Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 niedziela zwykła - 21.10.2018

Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
 2. Księża z naszej parafii, Siostry Kapucynki NSJ oraz Chór KANON serdecznie zapraszają na koncert papieski podczas którego będziemy promować wizję ojcostwa, której piewcą i świadkiem był święty Jan Paweł II. Koncert odbędzie się dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 3. Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 4. W środę 24 października o godz. 12:00 w Łękawicy przy pomniku pomordowanych Polaków w 1939 roku odbędzie się uroczystość religijno – patriotyczna związana z pobraniem ziemi przesiąkniętej krwią naszych rodaków, która będzie umieszczona w Panteonie Bohaterów Narodowych w Palmirach.
 5. Spotkanie z p. Wacławem Pożarem odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 19:00 w budynku kościoła w Siennicy. Spotkanie będzie poświęcone programowi oszczędnościom w ogrzewaniu budynków mieszkalnych.
 6. W przyszłą sobotę – 27 października, odbędzie się BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Zapraszamy dzieci na godz. 14.30. W programie: tańce, konkursy i zabawy. Bal zakończy się wspólną modlitwą różańcową o 17:30. Mile widziane będą łakocie na wspólny stół oraz PRZEBRANIE ZA KTÓREGOŚ ZE ŚWIĘTYCH!
 7. Serdecznie zapraszamy na Niedzielę Różańcową w dniu 28 października. Tego dnia będziemy gościli o. Romualda, który będzie do nas głosił Słowo Boże. Msza św. w intencji Kół Różańcowych odbędzie się o godz.12:30. Po Mszy św. rozważania różańcowe i spotkanie z zaproszonym gościem – o. Romualdem. Prosimy o przyniesienie Kapliczek MB. Szensztackiej. Serdecznie zapraszamy.
 8. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.
 9. Pragniemy przywrócić zwyczaj Mszy Świętych młodzieżowych. Zapraszamy młodych do uczestnictwa w Mszy Niedzielnej o godz. 18.00. Zachęcamy także do włączenia się w śpiew - Próby scholii odbywają się przed Mszą Świętą - o godz. 17.00 w salce oazowej!!
 10. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 11. W dniu 1 listopada 2018 roku na cmentarzu parafialnym w Siennicy Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na wykonanie kolejnych prac konserwatorskich zabytkowych nagrobków. Liczymy na Państwa ofiarność.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 13. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii śp., Walentyna MLĄDZKA l. 74 z Żakowa, Mieczysław Książek, l. 83 z Pogorzeli, Irena Osica, l. 92 z Wólki Dłużewskiej i Apolonia Muntowska, l. 93 z Iławy. . Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 14. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.