3 Niedziela Adwentu - 15.12.2019

W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
  2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy w naszych domach.
  3. W dzisiejszą niedzielę Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” przeprowadza kiermasz bożonarodzeniowy. Zebrane środki będą przeznaczone na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych, które zakończyły już edukację.
  4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
  5. Akcja choinka dobroci dobiega końca. Prezenty trzeba przynieść do 17 września do salki obok zakrystii. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Niech Wam Pan Bóg błogosławi!
  6. Chorych z naszej parafii odwiedzimy w piątek, 20 grudnia od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych.
  7. W zakrystii można nabyć świece adwentowe na stół wigilijny. Natomiast Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
  8. Roraty w naszym kościele są odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6:45 natomiast w środę i sobotę o godz. 18:00. W środę i sobotę Msza św. poranna o godz. 7:00.
  9. Bardzo prosimy o podawanie intencji mszalnych na 2 tygodnie wcześniej abyśmy mogli je umieścić na czas w naszej gazetce parafialnej.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Halinę REMBAS, l. 76 z Siennicy. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…