UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP - 8.12.2019

Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.

1. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy dzisiaj - prowadzi je Ks. Jerzy Danecki, proboszcz z Wólki Mińskiej.

Zachęcamy wszystkich do przeznaczenia tych dni na czas odnowienia naszej więzi z Panem Bogiem. W niedzielę nauka rekolekcyjna jest na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z naukami będzie o godz. 9:00, 16:00 (nauka rekolekcyjna bez Mszy św.), 17:15 i 18:30. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu Bożego Miłosierdzia i przyjęcia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

1. Dzisiaj dzieci pierwszokomunijne na Mszy św. o godz. 11:00 otrzymają medalik od matki chrzestnej.
  2. Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbywa się dniu dzisiejszym w godz. od 09:00 do 13:00 w tutejszym Zespole Szkół. Należy spożyć lekki posiłek i mieć z sobą dokument tożsamości.
  3. Dzisiaj po wieczornej Mszy Św. odbędzie się krótki „Koncert ku czci Bogarodzicy” w wykonaniu naszego chóru KANON - serdecznie zapraszamy.
  4. Druga niedziela adwentu to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach są zbierane ofiary do puszek na ten cel.
  5. Od dzisiaj rozprowadzamy świece adwentowe. Natomiast Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję "choinka dobroci". Przypominamy, że gotowe paczki należy przynieść do salki przy zakrystii do 17 grudnia. Kto nie zdążył wylosować bombki, a chciałby wesprzeć akcję, to będzie mógł przynieść do kościoła słodycze. W holu przy wejściu będzie wystawione pudełko, gdzie będzie można złożyć dary. Bardzo dziękujemy za waszą dobroć. Niech Pan Bóg wam wynagrodzi!
  7. Roraty w naszym kościele będą odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6:45 natomiast w środę i sobotę o godz. 18:00. W środę i sobotę Msza św. poranna o godz. 7:00.
  8. Bardzo prosimy o podawanie intencji mszalnych na 2 tygodnie wcześniej abyśmy mogli je umieścić na czas w naszej gazetce parafialnej.
  9. W środę 11 grudnia o godz. 16:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Siennicy, odbędzie się Mikołajkowy Turniej Sportowy w Piłce Nożnej, współorganizowany przez Klub Senior+ w Siennicy. W związku z tym zapraszamy do rywalizacji dzieci z roczników 2012-2015 (zarówno dziewczynki jak i chłopców). Jedynym warunkiem uczestnictwa w turnieju jest zorganizowanie przez każdego z zawodników, kibica Seniora. Zgłoszenia do turnieju przyjmujemy do 6 grudnia na Orliku lub pod numerem telefonu 723 965 490.
  10. W tym tygodniu w piątek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  11. Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 14 grudnia o godz. 16:00 w Mińsku Mazowieckim w „Mechaniku”. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  12. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” przeprowadzi kiermasz bożonarodzeniowy. Zebrane środki będą przeznaczone na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych, które zakończyły już edukację.
  13. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy ofiarowali pieniądze w trakcie zbiórki publicznej 1 listopada i 1 grudnia 2019 r. Dzięki Państwa ofiarności udało się zebrać 14.875,95 zł. Zebrana kwota przeznaczona będzie na prace konserwatorskie zabytkowych nagrobków z cmentarza parafialnego w Siennicy w 2020 roku. O postępach prac będziemy informować na naszej stronie internetowej (przyjacielesiennicy.pl).

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.