Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Adwentu - 1.12.2019

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na renowację zabytkowych nagrobków z cmentarza parafialnego w Siennicy organizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej.
 2. Od pierwszej niedzieli adwentu rozpoczyna się w naszej parafii akcja „Choinka Dobroci", zorganizowana przez wspólnotę oazową. Losując dowolną bombkę z choinki, każdy dostaje konkretne dziecko, któremu może sprawić radość na święta robiąc dla niego świąteczną paczkę. Gotowe paczki można przynosić do sali przy zakrystii do 17 grudnia. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie
 3. Roraty w naszym kościele będą odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6:45 natomiast w środę i sobotę o godz. 18:00.
 4. pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będziemy spowiadać rano o godz. 7:00 a popołudniu od godz. 17:00.
 5. pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Za tydzień dzieci pierwszokomunijne na Mszy św. o godz. 11:00 otrzymają medalik od matki chrzestnej.
 7. Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się w niedzielę 08 grudnia w godz. od 09.00 do 13:00 w tutejszym Zespole Szkół. Należy spożyć lekki posiłek i mieć z sobą dokument tożsamości.
 8. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy w II niedzielę adwentu tj. 8 grudnia - poprowadzi je Ks. Jerzy Danecki, proboszcz z Wólki Mińskiej.
 9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.
 10. Bardzo prosimy o podawanie intencji mszalnych na 2 tygodnie wcześniej abyśmy mogli je umieścić na czas w naszej gazetce parafialnej.
 11. Siostry Kapucynki NSJ od przyszłej niedzieli tj. 8 grudnia będą rozprowadzać poświęcone opłatki wigilijne po każdej Mszy Św. w kruchcie kościoła.
 12. W środę 11 grudnia br. o godz.16:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Siennicy odbędzie się Mikołajkowy Turniej Sportowy w Piłce Nożnej, współorganizowany przez Klub Senior+ w Siennicy. W związku z tym zapraszamy do rywalizacji dzieci z roczników 2012-2015 (zarówno dziewczynki jak i chłopców). Jedynym warunkiem uczestnictwa w turnieju jest zorganizowanie przez każdego z zawodników, kibica Seniora. Zgłoszenia do turnieju przyjmujemy do 6 grudnia na Orliku lub pod numerem telefonu 723 965 490.
 13. W przyszłą niedzielę 8 grudnia po wieczornej Mszy Św. odbędzie się krótki „Koncert ku czci Bogarodzicy” w wykonaniu naszego chóru KANON - serdecznie zapraszamy.
 14. Zachęcamy do wyjazdu na sztukę pt. „Opowieść wigilijna” do naszego seminarium. Klerycy wystawiają sztukę w niedzielę, 8 grudnia. Wyjazd o godz. 15:30. Zapisy w Kołach Różańcowych lub pod nr tel. 695 75 00 85.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 16. Niech Maryja, Patronka adwentu wspiera wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia.