Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

34 Niedziela Zwykła - 24.11.2019

Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

  1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Na Mszy św. o godz. 11:00 ministranci uroczyście przyjmą strój liturgiczny. Natomiast po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny).
  2. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
  4. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia taca przeznaczona będzie na renowację zabytkowych nagrobków z cmentarza parafialnego w Siennicy organizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej.
  5. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  7. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.