33 Niedziela Zwykła - 17.11.2019

Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  2. Informacja dla wyjeżdżających na Białoruś. Zaliczkę w wysokości 300 zł. będą zbierane dzisiaj po Mszy św. 7:30 i 9:00.
  3. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia organizowany przez parafialną grupę Synodu Młodych naszej diecezji, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godzinie 19:00.
  4. Ksiądz Biskup Marek Solarczyk obchodzi we wtorek 8 rocznicę święceń biskupich. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. Biskupa, wypraszajmy dla niego wszelkie potrzebny łaski.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
  6. W czwartek w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ze względu na tytuł naszego kościoła. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00 i 18:00.
  7. W piątek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Pamiętajmy o s. Iwonie, naszej organistce, naszym chórze parafialnym „Kanon” a także dziecięcej scholii.
  8. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

Tego dnia na Mszy św. o godz. 11:00 ministranci uroczyście przyjmą strój liturgiczny.

1. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
  2. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne. Można to uczynić w zakrystii czy kancelarii.
  3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Romana WILKA, 80 z Żakówka i Józefa ANTOSIEWICZA, l. 80 z Bestwin. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.