Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 Niedziela Zwykła - 03.11.2019

Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

 1. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.
 2. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za liczny udział w nabożeństwach różańcowych. Niech Maryja otacza wszystkich płaszczem swej opieki.
 3. Święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej będziemy obchodzili w sobotę (9 listopada). Bazylika na Lateranie jest najważniejszą świątynia na świecie.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 5. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 6. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej zaprasza na „III Siennicki Koncert Pieśni Patriotycznych” w dniu 10 listopada 2019 o godz. 16.00 w sali gimnastycznej ZS w Siennicy. Szczegóły na czwartej stronie gazetki.
 7. Serdecznie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia organizowany przez parafialną grupę Synodu Młodych naszej diecezji, który odbędzie się 17 listopada o godzinie 19:00 w naszym kościele.
 8. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

 

Zapowiedzi przedślubne

 1. Mariusz KĘPKA, kawaler z parafii tutejszej i Klaudia Paulina MURACKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę GÓRSKĄ, l. 88 z Mińska Mazowieckiego, Janinę RUTKOWSKĄ, l. 86 z Siennicy i Bernarda MICHALIKA, l. 85 z Zalesia koło Stanisławowa. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 2. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.