Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 Niedziela Zwykła - 29.09.2019

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. W naszej świątyni będziemy modlić się codziennie o godz. 17:30. Gorąco zachęcamy do tej modlitwy.

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Rozdanie różańców dla dzieci komunijnych odbędzie się dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców. Różańce będą wręczały mamy.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się koncert „Papież Wolności”. Koncert zostanie wykonany przez zespół wokalno – aktorski „SONANTO”. Będzie to pełen refleksji i wspomnień program artystyczny na który serdecznie zapraszamy.
 4. Intencje na nowy rok 2020 będziemy przyjmować od wtorku, 1 października w kancelarii od godz. 8:00.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
 6. W piątek przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Serca Jezusa o obfite łaski dla niego.
 7. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będziemy spowiadać rano o godz. 7:00 a popołudniu od godz. 17:00.
 8. pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:30 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi połączona z modlitwą różańcową.
 9. Jest organizowany jednodniowy wyjazd do Niepokalanowa w sobotę 12 października br. Zapisy w Kołach Różańcowych lub pod nr telefonu 695 75 00 85.
 10. Z prac prowadzonych przy kościele jest robiony trawnik, wymienione zostały przy kościele okna, zamówione zostały kotary do drzwi głównych i bocznych chroniące przed zimnem, wykonane również będzie nowe oświetlenie kościoła i dzwonnicy. W związku z tym taca w dniu 27 października będzie przeznaczona na te prace.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bogdana MAZKA, l. 60 z Siennicy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.