Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 Niedziela Zwykła - 22.09.2019

Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

 1. Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
 4. Radni z Siennicy zapraszają mieszkańców Siennicy na spotkanie w sprawie omówienia spraw bieżących oraz zgłaszania propozycji do planowanego budżetu gminy na przyszły rok. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w dniu 26 września 2019 o godz. 19.00.
 5. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 6. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 7. Intencje na nowy rok 2020 będziemy przyjmować od 1 października w kancelarii od godz. 8:00.
 8. Jest organizowany jednodniowy wyjazd do Niepokalanowa w sobotę 12 października br. Zapisy w Kołach Różańcowych lub pod nr telefonu 695 75 00 85.
 9. Serdecznie zapraszamy na Kurs Akademii Familijnej „Pierwsze kroki” JAK UPROŚCIĆ ŻYCIE RODZICA? Poprowadzi Katarzyna Astrachancew. Tematyka kursu: Kluczowe aspekty rozwoju dziecka – temperament i charakter, Komunikacja pomiędzy małżonkami, Wpływ rodzeństwa, Rola zabawy w życiu dziecka, Ćwiczenie wrażliwości i cnót. Kurs trwa 6 miesięcy i obejmuje 11 spotkań po 1,5 godziny. Rozpoczyna się 13 października o godz. 17:00. Zapisy na akademiafamilijna.pl/zapisy. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefony: 500 027 658.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Marcin BRAUŁA, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna ŻOŁĄDEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 2. Patryk WĄSOWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Aneta JURKOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 3. Łukasz KĘPKA, kawaler z parafii tutejszej i Beata SZELĄG, panna z parafii Latowicz – zapowiedź II

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zdzisława BRODĘ, l. 66 z Lasomina. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.