24 Niedziela Zwykła - 15.09.2019

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

1. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
  2. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 poświęcimy przyniesione przez dzieci plecaki i przybory szkolne.
  3. Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00.
  4. We wtorek przypada 80 rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach polecamy Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
  5. W środę (18 września) będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski a także patrona młodzieży.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
  7. W następną sobotę 21 września o godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich chętnych, dzieci i młodzież na spotkanie oazy. Spotkanie odbędzie się w salce na górze.
  8. Intencje na nowy rok 2020 będziemy przyjmować od 1 października w kancelarii od godz. 8:00.
  9. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcą służyć Bogu przy ołtarzu. A wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

1. Marcin BRAUŁA, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna ŻOŁĄDEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  2. Patryk WĄSOWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Aneta JURKOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  3. Łukasz KĘPKA, kawaler z parafii tutejszej i Beata SZLEĄG, panna z parafii Latowicz – zapowiedź I

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Gabriela WILCZEK, l. 64 z Siennicy i Bogusława JASIŃSKIEGO, l. 64 z Siennicy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  2. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.