Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 Niedziela Zwykła - 08.09.2019

Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

 1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko – Praskiej.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy po Mszy św. o godz. 9:00.
 3. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na remont spalonego domu WOŹNIAKÓW z ul. Kołbielskiej w Siennicy. Rodzina nie ma wystarczających środków na odbudowę dlatego będziemy wdzięczni za każdą pomoc.
 4. Zapraszamy chętnych do udziału w „III Rodzinnym Turnieju Sportowym” o Puchar Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Siennickiej. Turniej odbędzie się na Orliku w ZS w Siennicy dzisiaj od godz. 10.00. Zapraszamy chętnych do rywalizacji oraz publiczność do kibicowania i wspólnej zabawy.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.
 6. Grupa Jana Pawła II rozpoczyna po przerwie wakacyjnej spotkania ze Słowem Bożym. Zapraszamy  osoby dorosłe do wspólnego pogłębiania wiary przez rozważanie Pisma Świętego w każdy drugi czwartek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej w salce za zakrystią. Najbliższe spotkanie będzie 12 września około godziny 18:30. Obecność na spotkaniu może to być dobrym sposobem na pogłębienie relacji z Panem Bogiem, jak również z osobami z parafii.
 7. W sobotę będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.
 8. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcą służyć Bogu przy ołtarzu. A wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 10. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 poświęcimy przyniesione przez dzieci plecaki i przybory szkolne.
 11. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej zaprasza na rajd rowerowy trasą „Atrakcje Przyrodnicze w gminie Siennica” w dniu 15 września 2019 r. Zbiórka na parkingu przed Urzędem Gminy w Siennicy o godz. 11.00. Trasa przejazdu liczy około 27 km. Na koniec rajdu przewidziany jest poczęstunek. Zapisy do 12 września. Dodatkowe informacje na ostatniej stronie gazetki i na stronie przyjacielesiennicy.pl
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Mateusz GĄSIEWICZ, kawaler z parafii św. Trójcy w Kołbieli i Marlena KOBUS, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 2. Piotr GRZEGRZÓLKA, kawaler z parafii tutejszej i Iwona PYRKOSZ, panna z parafii tutejszej - zapowiedź II

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Genowefę WŁODARCZYK, l. 90 z Siodła, Władysławę BALAS, l. 88, z Wólki Dłużewskiej i Sabinę SUPIETA, l. 85 Siennicy. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 2. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.