Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 Niedziela Zwykła - 18.08.2019

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

  1. Dzisiaj przeżywamy parafialne dożynki. Główna Msza św. odbędzie się o godz. 11:00.
  2. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  3. Wszystkim przeżywającym swoje urlopy i wakacje życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

 

Zapowiedzi przedślubne

  1. Michał MACHAŁOWSKI, kawaler z parafii św. Teresy z Porządzia i Małgorzata SZUBIŃSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  2. Konrad PIETRAK, kawaler z parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy i, Martyna Teresa JAREK, panna z par. tutejszej – zapowiedź II