Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 Niedziela Zwykła - 11.08.2019

Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

 1. Dzisiaj w godz. od 9:00 do 13:00 obędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Ambulans będzie czekał obok przychodni. Prosimy mieć dokument tożsamości oraz spożyć lekki posiłek.
 2. Wczoraj wyruszyli pielgrzymi z naszej parafii w pielgrzymce rowerowej do tronu Jasnogórskiej Pani. Rozpoczęli swoje pielgrzymowanie od Mszy św. o godz. 6:00. Pielgrzymi przesyłają serdeczne pozdrowienia. Pamiętają o modlitwie i o nią proszą.
 3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
 4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
 5. Dożynki parafialne odbędą się w przyszłą niedzielę, 18 sierpnia. Główna Msza św. o godz. 11:00. O przygotowanie dekoracji prosimy mieszkańców Dąbrowy i Borówka.
 6. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały nam gościć Pątników. Wszystkim grupom parafialnym, mieszkańcom ul. Ogrodowej, Cichej, Spacerowej, Mińskiej, Południowej, Widokowej. Dziękujemy mieszkańcom Zglechowa, Nowego Zglechowa i Wólki Dłużewskiej. Dziękujemy również Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Siennicy.
 7. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Torunia i Obór w dniu 16 sierpnia. Koszt 80 zł. Do Częstochowy w dniu 14 września. Zapisy w salce po Mszy św. o godz. 7:30 i o godz. 9:00.
 8. Wszystkim przeżywającym swoje urlopy i wakacje życzymy Bożego Błogosławieństwa. Jednocześnie pamiętajmy by ten czas był przeżywany razem z Panem Bogiem.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

 

Zapowiedzi przedślubne

 1. Michał MACHAŁOWSKI, kawaler z parafii św. Teresy z Porządzia i Małgorzata SZUBIŃSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 2. Konrad PIETRAK, kawaler z parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy i, Martyna Teresa JAREK, panna z par. tutejszej – zapowiedź I

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp., Zofię ŚWIĘCH, l. 84 z Lasomina, Stanisława WOŹNIAKA, l. 63 z Siennicy, Franciszka ZWIERZA, l. 84 z Nowej Pogorzeli. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…